کاربر گرامی به دلیل نوسانات ارز، امکان تغییر قیمت بعد از ثبت سفارش وجود دارد، لطفا قبل از پرداخت وجه با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

  • تهران، میدان فردوسی، مجتمع تجارت جهانی
هش بیت

پیشنهادات ویژه ، قیمت عمده ...

ساعات کاری

شنبه تا پنجشنبه : 9 الی 17

کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال

کدام کیف پول ارز دیجیتال مناسب تر است؟

 

انتخاب کیف پول ارز دیجیتال اهمیت بالایی دارد و باید با دقت انجام شود زیرا نحوه‌ی ذخیره‌‌سازی و امنیت دارایی ذخیره شده‌ی ارز دیجیتال، نکته‌ی بسیار مهمی است و باید به آن توجه کرد.  

 

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

 

کیف پول ارز دیجیتال، یک برنامه نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری جهت مدیریت ارزهای دیجیتال است. در کیف پول دیجیتال می‌توانید میزان دارایی رمزارز خود را به تفکیک کوین‌‌ها مشاهده کنید. همچنین سوابق تمامی تراکنش‌های شما نیز در این نرم‌افزار یا سخت‌افزار ذخیره می‌شود. برخی کیف پول‌های ارز دیجیتال امکان تبادل درون سیستمی ارزها را با یکدیگر برای کاربران فراهم کرده‌اند، دارندگان این والت‌ها می‌توانند بدون نیاز به صرافی‌ها مبادلات رمزارز خود را انجام دهند. لازم به ذکر است که این مبادلات مانند صرافی‌ها مستلزم کارمزد است.

یکی دیگر از مواردی که در کیف پول ارز دیجیتال ذخیره می‌شود، کلیدهای خصوصی و عمومی مربوط به بلاکچین‌هاست. این کلیدها امکان دریافت یا ارسال ارز دیجیتال را برای کاربران فراهم می‌کنند. کلید خصوصی مانند رمز کارت بانکی شماست و کلید عمومی چیزی مانند شماره حساب بانکی‌تان است.

 

انواع کیف پول ارز دیجیتال

 
کیف پول گرم:

این مدل برای کار کردن نیاز به اتصال به اینترنت دارند. این سیستم‌ها، اطلاعات و دارایی کاربران را به‌صورت آنلاین ذخیره می‌کنند (برخی کیف پول‌های گرم ذخیره‌سازی آفلاین را نیز به کاربران ارائه می‌دهند). کیف پول آنلاین (تحت‌وب)، کیف پول دسکتاپ و کیف پول موبایل، ولت گرم محسوب می‌شوند.

کیف پول سرد:

Cold Wallet به‌صورت سخت‌افزاری و فیزیکی وجود دارند. این کیف پول‌ها برای فعالیت و ذخیره‌سازی نیاز به اتصال اینترنتی ندارد؛ تنها در زمان انتقال رمزارزها نیاز است این والت‌ها برای مدت کوتاهی به اینترنت متصل شوند. کیف پول کاغذی و کیف پول سخت‌افزاری در دسته ولت سرد قرار دارند.

 

کیف پول گرم بهتر است یا کیف پول سرد

کیف پول‌های گرم و سرد هر دو جوانب مثبت و منفی دارند. این که شما از کدام کیف پول استفاده کنید، کاملاً به اهداف موردنظرتان بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر قصد دارید مقدار کمی بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را در محیطی ساده و کاربردی و با شرایطی آسان ذخیره‌ کنید، همچنین اگر زمان ذخیره‌سازی ارزهای شما بسیار کوتاه خواهد بود؛ استفاده از کیف پول گرم برای شما مناسب است.

اما اگر می‌خواهید مقدار زیادی بیت کوین یا رمزارز دیگر را ذخیره کنید یا قصد دارید طولانی مدت دارایی دیجیتال خود را دست نخورده در جایی نگهداری کنید؛ کیف پول‌های سرد به دلیل امنیت بیشتر، گزینه مناسب‌تری برای شما هستند.

 

بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال انواع مختلفی دارد. هر یک از کاربران بنابر نیازهای خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنند. کیف پول‌های مختلف رمزارز هر‌یک ویژگی‌ها و قابلیت‌های متعددی دارند. رابط کاربری، میزان امنیت، نحوه و شرایط دسترسی، پشتیبانی از ارزهای مختلف، قابلیت‌های مربوط به مبادلات درون سیستمی و ویژگی‌های متعدد دیگر، نکاتی هستند که کیف پول‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کنند.

 

کدام کیف پول ارز دیجیتال مناسب تر است؟

قطعا نحوه‌ی ذخیره‌‌سازی و امنیت دارایی ذخیره شده‌ی ارز دیجیتال، نکته‌ی بسیار مهمی است و باید به آن توجه کرد. بنابراین انتخاب کیف پول ارز دیجیتال اهمیت بالایی دارد و باید با دقت انجام شود.

 

انواع

کیف پول ارز دیجیتال انواع مختلفی دارد. هر یک از کاربران بنابر نیازهای خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنند. رابط کاربری، میزان امنیت، نحوه و شرایط دسترسی، پشتیبانی از ارزهای مختلف، قابلیت‌های مربوط به مبادلات درون سیستمی و ویژگی‌های متعدد دیگر، نکاتی هستند که کیف پول‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کنند. کیف پول‌های سرد و گرم بر اساس این ویژگی‌ها به 5 دسته تقسیم می‌شوند:

1) دسکتاپ

این کیف پول‌ها در سیستم‌های رایانه‌ی شخصی نصب می‌شوند و فقط از این دستگاه‌ها قابل دسترسی هستند.

2) موبایل

کیف پول موبایل بسیار شبیه به کیف پول دسکتاپ است، زیرا این کیف پول مستقیماً روی دستگاه تلفن همراه فرد نصب می‌شود. با نصب برنامه کیف پول روی تلفن همراه، می‌توانید به این کیف پول دسترسی پیدا کنید.

3) تحت وب یا آنلاین

مدل تحت وب یا آنلاین دارای کمترین سطح امنیت است ولی برای ارسال ارز دیجیتال به شخص دیگر بالاترین سطح راحتی را دارد. شما به راحتی می‌توانید از هر دستگاه یا مرور‌گر اینترنتی، به کیف پول‌های آنلاین دسترسی پیدا کنید.

 

4) کاغذی

کیف پول کاغذی همان‌طور که از نام آن پیداست، معمولاً از کاغذ یا ماده‌ای ساخته شده است که قابلیت چاپ یا نوشتن دارد. در این والت‌ها کلیدهای خصوصی و عمومی بر روی یک کاغذ چاپ می‌شوند و امکان هک کردن آن‌ها وجود ندارد. همچنین این کیف پول‌ها به هیچ سرور آنلاین دیجیتال متصل نیستند.

با این تفاسیر امنیت کیف پول‌های کاغذی به نسبت کیف پول‌های دیجیتالی بالاتر است. تنها راه دستیابی به این والت‌‌ها دسترسی به کاغذی است این کلید خصوصی بر روی آن چاپ شده است. بنابراین محافظت از این کاغذ اهمیت بسیار بالایی دارد.

 

5) سخت‌افزاری

این مدل نسبت به دیگر کیف پول‌ها دارای بالاترین سطح امنیت است. این کیف پول به صورت فیزیکی عمل می‌کند و تنها هدف آن، ذخیره کلیدهای رمزنگاری شده خصوصی و عمومی شما در سخت‌افزار است.

کیف پول سخت‌افزاری به جز در زمان انتقال رمزارز، در هیچ زمان دیگری به شبکه اینترنت متصل نمی‌شود. همچنین، در این نوع از کیف پول‌ها، کاربر رمز شخصی خود را مستقیماً بر روی دستگاه وارد می‌کند و تقریباً دسترسی هکرها به کلیدهای خود را غیر ممکن می‌سازد.

 

کیف پول‌های سخت‌افزاری تا حدودی شبیه هارد اکسترنال برای رمزارزها هستند. این کیف پول‌ها برای ذخیره رمزارزها بهینه شده‌اند و از نظر امنیتی، بهترین گزینه برای نگهداری به شمار می‌روند. کیف پول‌های سخت‌افزاری که با عنوان «کیف پول سرد » نیز شناخته می‌شوند، ذخیره‌سازی را بدون نیاز به اینترنت انجام می‌دهند و هک کردن آن‌ها نیز به مراتب دشوار خواهد شد.

 

با استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توانید کنترل کاملی بر روی کلید‌های خصوصی خود داشته باشید. با این وجود، کیف پول‌های سخت‌افزاری معایبی نیز دارند. به دلیل ماهیت فیزیکی که این نوع از کیف پول‌های ارز دیجیتال دارند، پویایی که افراد به دنبالش هستند را ارائه نمی‌کنند و برای معاملات روزانه ارزهای دیجیتال گزینه مناسبی نیستند.

چند مدل از بهترین کیف پول های ارز دیجیتال سخت افزاری

1. Trezor

 

ترزور به عنوان یکی از بهترین تولید‌کنندگان کیف پول‌های سخت‌افزاری مطرح است. از لحاظ پشتیبانی رمزارزها، به شما قابلیت ذخیره بیش از 500 کوین مختلف از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش را می‌دهد.

 

Trezor دو مدل مختلف دارد: Trezor One که با USB سازگار است و به کاربران این امکان را می‌دهد که به دستگاه‌های ویندوز و لینوکس دسترسی پیدا کنند. مدل T، دستگاه گرانتری است که پردازنده بهتر، مشخصات شفاف‌تر و شاخصه‌های امنیتی پیشرفته‌تری دارد.


با کیف پول‌های Trezor شما می‌توانید اطلاعات کیف پول خود را با یک حساب به وسیله Drop Box همگام‌سازی کنید. مهم‌ترین ویژگی های این مدل قابلیت ذخیره‌سازی آفلاین، پشتیبانی قوی و ایمنی بسیار بالا می‌باشد.

 

کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال
2. Ledger

 

کیف پول لجر نانو اس، یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری است و از نظر کارایی می‌توان آن را با Trezor مقایسه کرد. Ledger مدل Nano S، کیف پول سخت‌افزاری برتر شرکت سازنده آن است.

 

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که Ledger را از بقیه کیف پول‌های سخت افزاری متمایز می‌کند، امکان بازیابی بدون نیاز به اتصال اینترنت است. این قابلیت در صورت گم شدن یا دزدیده شدن این نوع کیف پول، به شما کمک زیادی خواهد کرد.

 

کیف پول سخت افزاری ارز

 

لجر نسخه‌ای با نام Ned X Ledger Nano X نیز منتشر کرده که از قابلیت بلوتوث پشتیبانی می‌کند، با تلفن همراه سازگار است و در حجم وسیع‌تری قابلیت پشتیبانی از کوین‌ها را دارد. مهم‌ترین ویژگی این مدل قابلیت ذخیره‌سازی آفلاین بی‌نقص می‌باشد.


Ledger از سال 2018 علاوه بر بیت کوین، بیش از 700 کوین دیگر را نیز پشتیبانی می‌کند که به طور قابل توجهی از کیف پول Trezor بیشتر است. با این وجود، سیستم عامل و نرم‌افزار Ledger از یک‌پارچگی برخوردار نیستند و به خوبی کیف پول Trezor عمل نمی‌کنند. با توجه به رقابت تنگاتنگی که این دو با یکدیگر دارند، نمی‌توان هیچ‌یک را کاملاً برتر از دیگری دانست.

کیف پول ارز دیجیتال
 
3. کیف پول KeepKey

 

Keep Key یکی دیگر از انواع کیف پول‌ ارز دیجیتال سخت‌افزاری است که صفحه نمایش آن از Trezor و ledger بزرگتر است. برخی ممکن است این ویژگی را چالشی برای حمل این دستگاه بدانند ولی این یک قابلیت مثبت است. با این دستگاه شما مجبور نیستید با رفتن از برنامه‌ای به برنامه دیگر به دانگل بروید تا از میزان دارایی رمزارز خود، اطلاع پیدا کنید.

 

با این وجود، Keep Key فاقد برخی از ویژگی‌های اساسی مانند پیشخوان است که در واقع معادل ارزش رمزارز با ارزش دلار یا سایر ارزش‌های فیات در زمان واقعی است. مهم‌ترین ویژگی این دستگاه قابلیت ذخیره‌سازی آفلاین با امنیت بالا و صفحه نمایش بزرگ می‌باشد. 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با ما


شماره تماس

021-66341974-7 __ 09132994178

آدرس

تهران، میدان فردوسی، مجتمع تجارت جهانی

پست الکترونیک

Hashbitiran@gmail.com

Warning: A non-numeric value encountered in /home/hashbitc/public_html/wp-content/plugins/massive-cryptocurrency-widgets/massive-cryptocurrency-widgets.php on line 81